Çin'de ortaya çıkan ve kısa zaman içinde tüm kıtalar üzerinde kendisini gösteren koronavirüs salgını sebebi ile mücadele etmek için tüm dünyada ''evde kal'' çağrısı sürekli tekrarlanıyor. Uzmanlar virüsün bulaşmasını engellemek için en çok kalabalık ortamlardan uzak durulması gerektiğini söylüyor.

Hal böyle olunca dünyanın genelinde büyük bir yardımlaşma, farkındalık ve beraberlik oluşmaya başlamış durumda. Teknoloji şirketleri de bu duruma sessiz kalmıyor ve ürünlerinde evde kalmayı destekleyecek çeşitli indirimler ve kampanyalar düzenliyorlar. Bu dev şirketlerin yaptığı indirim ve yardımlardan dolayı kullanıcılar oldukça memnun. Koronavirüs kapsamında adımlar atan firmalar arasına son olarak da Adobe dahil oldu.

Adobe tarafından kısa bir süre önce yapılan açıklamaya göre Adobe uygulamaları yaklaşık 60 gün boyunca ücretsiz olarak kullanıcıların hizmetine sunulacak. Böylelikle Adobe Creative Cloud ücretsiz olarak kullanıcılar ile buluşacak. Adobe Creative Cloud kapsamında başta Photoshop ve Premiere Pro olmak üzere birçok uygulamanın yer aldığını da belirtmekte fayda var.

Öğretmenler ve öğrenciler için hazırlanan bu yeni kampanyanın, evde devam eden eğitim sürecine katkı sağlaması planlanarak oluşturulmuş olduğunu ayrıca belirtelim.