Papara para transferi imkanlarından faydalanmaya başlamak için ilk aşamada kendinize bir hesap açmanız gerekiyor. Hesap açma işlemlerini papara.com adresinden ücretsiz olarak rahatlıkla yapabilirsiniz. Söz konusu adrese girdiğiniz zaman sağ üst kısımda 'Hesap Aç' butonu karşınıza gelecektir. Bu alana tıkladığınız zaman önünüze bir form çıkacaktır. Bu formda isim, soy isim, e-posta ve şifre bilgilerini doldurmanız istenir.
Bu bilgileri girdikten sonra açtığınız hesabı onaylamanız istenir. Onaylama işlemi sırasında ise verdiğiniz e-posta hesabı üzerine bir mail gönderilir. Bu maili kullanarak hesabı onaylayabilirsiniz. Hesabı aktif konuma getirdikten sonra banka kartlarını kullanarak ya da doğrudan bankamatiklerden kartsız işlem olarak hesaba para aktarabilirsiniz. Kartı satın aldığınız zaman sizlere doğrudan fiziki olarak bir Papara kart ulaştırılacaktır.

Nasıl Bakiye Yüklenir?
Papara hesabına ATM ve banka kartı olmak üzere iki şekilde para yükleyebilirsiniz. ATM ile ödeme yapmak isteyen kişiler öncelikle hesabına girerek Para Yükle bölümüne tıklamalıdır. Buradan ATM seçeneğinin üzerine tıklayarak ödeme sayfasına geçebilirsiniz. Ardından Papara'nın anlaşmalı olduğu bankalardan birinin ATM'sine gidebilirsiniz. Papara hesabı, söz konusu yatırım işlemleri için sizlere bir IBAN numarası gönderecektir. Bu IBAN numarasına kartsız şekilde ödemeleri yapabilirsiniz.
Papara hesabına doğrudan banka kartlarıyla ödeme yapmak içinse Para Yükle sayfasından 'banka hesabımdan' yazan alana tıklayın. Bu aşamada Papara'nın hangi banka hesabına havale yapmak istediğini seçin. Son aşamada yine size gösterilen IBAN numarası üzerinden havale işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. Bu aşamada özellikle dikkat edilmesi gereken nokta, havale açıklaması kısmına Papara hesap numarasının yazılmasıdır. Söz konusu aşamaları 1-2 dakika gibi kısa bir sürede tamamladıktan sonra paranız işlem yoğunluğuna göre en fazla 15 dakika içerisinde Papara hesabına işlenmiş olacaktır.

Papara Kartın Avantajları Nelerdir?
Papara Kart

Dijital bir cüzdan olarak üretilen Papara, kısa sürede gelişim göstererek günlük hayat içerisinde de kullanım alanı bulmuştur. Özellikle kredi kartı kullanmak için gerekli yaş sınırını sağlamayan kişiler, Papara kartı alarak birçok ödeme noktasında işlem yapabilir. Üstelik kaç yaşında olursanız olun, bankamatiklerden Papara kart ile nakit para da çekebilirsiniz. Kredi kartı satın almadaki prosedürlerle uğraşmaya gerek kalmadan ve işlem ücreti olmadan ödemeleri kolayca yapabilirsiniz. Üstelik tüm yatırım işlemleri vakit sınırı olmadan 7/24 yapılabiliyor.